Články

Den Policie ČR územního odboru Olomouc

Vitta

28. 6. 2018

Žádný komentář

Ve středu 27. června 2018 dopoledne proběhla na fotbalovém stadionu TJ Tatran Litovel prezentační akce „Den Policie ČR územního odboru Olomouc“, který se uskutečnil ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a další organizacemi. Pořadatelem akce, která se konala u příležitosti výročí vzniku Policie ČR, byl územní odbor Olomouc.

V průběhu dopoledne si tak návštěvníci mohli prohlédnout jak statické, tak i dynamické ukázky jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. V rámci statických ukázek byla k vidění policejní technika – výjezdní vůz kriminalistického technika, policejní čtyřkolku, policejní člun, vozidlo policejních pyrotechniků a také policejní jízdní kola, dále také vozidla hasičského záchranného sboru, vozidlo Městské policie Litovel, historická vozidla Veřejné bezpečnosti a vybavení sanitního vozu. V rámci doprovodného programu byl pro děti připraven skákací hrad, který zajistila ZPMV, dále pak otočný simulátor nárazu, který zajistila pojišťovna Generali, překážková dráha pro mladé hasiče, laserová střelnice, různé soutěže a hry.

V rámci dynamických ukázek prezentovala svoji činnost Policie ČR, HZS i ZZS. Návštěvníci tak mohli vidět v činnosti policejní pyrotechniky, policejního psovoda, zadržení nebezpečného pachatele, jízdní policii a společný zásah všech složek integrovaného záchranného systému u simulované dopravní nehody. Horolezecká skupina hasičského záchranného sboru mimo jiné předvedla slaňování ze střechy tribuny.

Všechny účinkující diváci ocenili mohutným potleskem.

 

 

Pro rádio Deep 

por. Mgr. Irena Urbánková
komisař

+420 974 766 207
+420 725 277 979
irena.urbankova@pcr.cz
KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE OLOMOUCKÉHO KRAJE
kancelář ředitele krajského ředitelství
oddělení tisku a prevence

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.