Články

Začněme spolu aneb kolama dolů

Vitta

15. 5. 2018

Žádný komentář

Pro motorkáře je na polygonu připraven bohatý doprovodný program

KRAJ VYSOČINA – V sobotu 19. května pokračuje společná preventivní aktivita zaměřená na bezpečnost řidičů motocyklů. Projekt s názvem „Začněme spolu aneb kolama dolů“ odstartuje v Kraji Vysočina 19. května na letišti v Komárovicích. Na jízdu v našem kraji se účastníci mohou stále ještě hlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách Policie České republiky. Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 200 účastníků. Aktuálně by mělo být přihlášeno zhruba 160 motorkářů.
Pro vyplnění přihlašovacího formuláře je nutné se přihlásit prostřednictvím uživatelského jména: Kola-2018  a hesla: Kola-2018.
PŘIHLÁŠENÍ NA SPOLEČNOU JÍZDU
Výjezd motorkářů proběhne organizovaně za doprovodu dopravních policistů na policejních motocyklech zhruba v 9.30 hodin. Společná jízda se uskuteční na stanovené trase v rozsahu 80 až 90 kilometrů. Po dojetí do výcvikového centra na Polygon v Jihlavě – Hosově, který je plánován na 12.00 hodin, budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy nemohli zúčastnit. Na polygonu se účastníci jízdy zapojí do připraveného programu. V rámci areálu výcvikového centra proběhnou ukázky bezpečné jízdy i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Součástí programu bude i prezentace všech možností polygonu tak, aby si sami motorkáři vybírali, které prvky a kurzy si chtějí vyzkoušet a ke kurzům bezpečné jízdy se sami opakovaně vraceli. Aktivní účastníci jízdy obdrží před začátkem jízdy reflexní šle, které přispívají ke zvýšení viditelnosti v silničním provozu.
Cílem projektu je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Přičemž primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti. Projekt v České republice odstartoval 22. dubna na polygonu ve Vysokém Mýtě. Do realizace samotného projektu se postupně zapojí všechna výcviková centra v České republice, která se zabývají výukou bezpečné jízdy. Průběh jednotlivých akcí projektu je průběžně prezentován na webových stránkách a sociálních profilech Policie České republiky.

Více informací a formulář pro přihlášení:
http://www.policie.cz/clanek/zacneme-spolu-aneb-kolama-dolu.aspx

 

 

Pro rádio Deep

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina
oddělení tisku a prevence
mjr. JUDr. Dana Čírtková
vedoucí oddělení – tisková mluvčí
tel: 974 261 207
mobil: 725 375 094
e-mail: dana.cirtkova@pcr.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.